اخبار

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون – باغ فیض

  • توسط irantraveller
  • 2020-01-02
بقعه متبرکه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) است که با مساحت ۷۰۰۰ مترمربع در لویزان که در محدوده منطقه ۴ قرار دارد، واقع شده است. این بقعه مبارکه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) در بلوار آیت‌الله اشرفی اصفهانی در محوطه‌ای گسترده، در مجاورت باغ‌های محله کن واقع شده است و از نظر فضای سبز نیز دارای درختان و گونه‌های گیاهی مختلف است.

در شبستان حرم این امامزاده‌ها دو ضریح با فاصله ۵.۵ متر از یکدیگر قرار دارند و ضریح سمت راست مربوط به امامزاده سیدجعفر(ع) و ضریح سمت چپ مربوط به سیده حمیده خاتون(ع) است. زیارتگاه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) از جمله یادگاری های بافت قدیمی ده باغ فیض است که در گذشته بنای امامزاده به صورت بنایی مخروبه شامل دو گنبد گلی و ساختمانی خشتی بوده است.

ضریح دو امامزاده ترکیبی از نقره و آب طلا است و داخل ضریح نیز با چوب و سنگ مرمر کار شده است. ضریح شرقی منسوب به بی بی حمیده خاتون (س) و غربی منسوب به امامزاده جعفر (ع) است.

بهترین مسیر دسترسی به بقعه مبارکه امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) استفاده از وسیله نقلیه شخصی است و شما می توانید با گذر از بزرگراه اشرفی اصفهانی به محله باغ فیض وارد و با عبور از خیابان ۲۲ بهمن به آستان مقدس این امامزادگان وارد شوید.

منابع : باشگاه خبرنگاران جوان ، اسوه ، سی ایران

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) تهران

امامزادگان جعفر و حمیده خاتون(ع) تهران

 

قبلی «
بعدی »