» » برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در شیراز
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  • شهر نرماشیردسته بندی: استان کرمان, 26 مهر 1397
    شهر نرماشیر نرماشیر از شهرهای استان کرمان در جنوب شرقی ایران است.جمعیت شهرستان نرماشیر بر‌اساس سرشماری سال 1390 بالغ بر 60 هزار نفر است و وسعت آن حدود یک هزار و 200 کیلو‌متر مربع ‌و دارای دو بخش مرکزی و روداب است. ‌این بخش از شمال به کویر لوت، از مشرق به شهرستان فهرج‌ از جنوب به شهرستان ریگان‌ از مغرب به
نظر سنجی
شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
گردشگری فرهنگی و اجتماعی
گردشگری ورزشی و هیجانی
گردشگری مذهبی و زیارتی
طبیعت گردی و اکوتوریسم

برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در شیراز

 

رییس اداره میراث‌فرهنگی استان فارس گفت: «با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته، نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی از تاریخ 14 لغایت 19 بهمن ماه سال جاری و همزمان با ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی درمحل نمایشگاه های بین المللی شیراز برگزار می‌شود».
 
امیری با بیان اینکه این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه فرش دست بافت برگزارخواهد شد افزود: «دراین نمایشگاه صنعتگران صنایع دستی از 31 استان کشورحضور خواهند داشت و نمایشگاه مشتمل بر 230 غرفه خواهد بود که 100 صنعتگر از سایر استان ها و 130 صنعتگراز استان فارس، تولیدات صنایع دستی خود را در معرض نمایش و فروش خواهند گذاشت.»
 
امیری با اشاره به سابقه برگزاری این نمایشگاه در فارس گفت:«نمایشگاه سراسری صنایع دستی فارس همواره از دیدگاه صنعتگران صنایع دستی کشور یکی از بهترین نمایشگاه ها بوده و همواره مورد استقبال بوده است که با یک وقفه 2 ساله امسال این نمایشگاه در فارس برپاخواهد شد.»
 
رییس اداره میراث‌فرهنگی گفت: امسال تلاش داریم نمایشگاه از لحاظ محتوایی و کیفی بهتر از سالیان پیش برگزار شود به طوری‌که در این نمایشگاه غرفه های ورک شاپ ( تولید زنده ) ، فروش مواد اولیه و ابزار و تجهیزات مختلف صنایع دستی، فروش محصولات فرهنگی مرتبط باحوزه صنایع دستی مانند کتاب ، لوح فشرده و ... ، غرفه های انجمن‌های مردمی حوزه صنایع‌دستی و هنرهای تجسمی، غرفه مربوط به سایت‌های فروش مجازی و غرفه‌های بسته بندی کالاهای صنایع دستی در کنار سایر غرفه های هنرمندان و صنعتگران برپا خواهد شد.
 
به‌گفته امیری افزود: هم اکنون دبیرخانه این نمایشگاه با تشکیل کمیته‌های پشتیبانی، فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی، اجرایی، اسکان و پذیرایی، حفاظت و صیانت کارخود را آغاز کرده است.
 
این مقام مسئول با اشاره به کمبود اعتبار گفت : اعتبارات ملی جهت برگزاری این نمایشگاه اختصاص یافته و درصورت تخصیص بخشی از اعتبارات از سوی استان قادر خواهیم بود این نمایشگاه را با کیفیت مناسب تری برگزار کنیم.
 
امیری با بیان اینکه رایزنی هایی نیز برای جذب اسپانسر و استفاده از ظرفیت وتوان بخش های خصوصی درحال انجام است تا بخشی از هزینه های این نمایشگاه از این محل مرتفع شود افزود: هدف از برپایی نمایشگا ه های صنایع دستی ایجاد زمینه مناسب جهت معرفی صنایع دستی کشور ، فروش تولیدات هنری هنرمندان وصنعتگران وحمایت از صنعتگران وتولید کنندگان است.      
 

گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایرانتگ‌ها: نمایشگاه سراسری صنایع دستی شیراز, نمایشگاه سراسری صنایع دستی, خبر گردشگری, نمایشگاه گردشگری

بازگشت
دسته بندی: اخبار گردشگری

مطالب مرتبط:

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
Powered by VandaCO © 2014
Vanda Co Vanda Co