» » جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای اقامتی
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
نهمین کنفرانس بین المللی برند دومین همایش ملی گردشگری جفرافیا ومحیط زیست پایدار
مطالب برتر
  نظر سنجی
  شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟

   جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای اقامتی

   

   

  مرتضی رحمانی موحد  روز پنجشنبه در جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای اقامتی استان مازندران در تالار اجتماعات هتل نارنجستان نور با بیان اینکه برای برون رفت از بسیاری مشکلات باید اجرای سیاست های راهبردی و تحقق اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند، اظهارداشت: باید تلاش شود بخشی از مسئولیت های حوزه گردشگری به مردم واگذار شود چرا که دولت به تنهایی قادر به ارائه خدمات نیست.

  وی ایجاد تشکل های قوی با کاهش سطح مسئولیت های دولت را در حوزه گردشگری بسیار ضروری عنوان کرد و افزود: جامعه هتلداری برای دست یافتن به موفقیت های مختلف در این زمینه باید نسبت به تشکیل این تشکل ها و ایجاد تقویم های گردشگری اقدام کند.
   

   

  معاون گردشگری با اشاره به اینکه امروز دنیا در سایه مدیریت شهری و کسب تجربه های بشری به نتایج مطلوبی دست یافته است، اذعان داشت: متاسفانه کشور در این زمینه و استفاده از تجارب دیگران با هدف رشد کیفیت خدمات در حوزه گردشگری بسیار ضعیف است.

   رحمانی موحد با اشاره به برخورداری مازندران از شرایط بسیار مطلوب آب و هوایی و نیز مواهب طبیعی نظیر کوه ، دریا و جنگل گفت : چنین ویژگی های در حقیقت فرصت مناسبی برای پویایی و رونق صنعت گردشگری است که باید از چنین مزیتی به نحو مطلوب بهره برد.

  وی آموزش نیروی انسانی ، فعال نمودن شورای اطلاع رسانی، تبلیغات آداب ، آیین ها و سنت ها ی بومی و داشتن برنامه ریزی هدفمند را راهی برای بهبود وضعیت فعالان عرصه صنعت هتلداری در کشور معرفی کرد.

  وی ادامه داد : امروز آموزش در برخی از کشو رها بنوعی سرمایه گذاری به شمارمی آید و اگر به این مهم توجه شود نیتجه آن رشد کیفیت خدمات ، اشتغالزایی و نیز بهره برداری بهینه از منابع موجود دراین صنعت خواهد بود.

  جلسه هم اندیشی مدیران واحدهای اقامتی


  وی از برگزاری یک دوره آموزش کوتاه مدت به شیوه مجازی برای هتلداران در دهه فجر در کشور خبرداد و برگزاری انتخابات هتلداری و نیز هم افزایی با سایر بخش ها از جمله مراکز آموزشی ، دانشگاهی را از دیگر برنامه های با هدف ارائه خدمات دراین صنعت برشمرد.

  وی در خصوص ایجاد امنیت برای گرشگران بویژه خارجی نیز اظهارداشت : به تازگی برای تحقق این مهم مصوبه دراین زمینه داشتیم که نقش بسیاراساسی برای تامین امنیت و میزان ماندگاری گردشگران خارجی در کشور به همراه خواهد داشت.

  وی ابراز امیدواری کرد که با هم افزایی و همگرایی که در میان مجلس شورای اسلامی و دولت وجود دارد به زودی شاهد رفع مشکلات صنعت هتلداری در کشور باشیم .

  رحمانی موحد با اشاره به اینکه مازندران با برخورداری از 200 باب هتل و هتل آپارتمان سالانه میزبان حدود 250 هزار گردشگرخارجی از دیگر کشورها بویژه حوزه خلیج فارس و میلیون ها گردشگر داخلی است؛ یادآور شد: این امر جدیت هر چه بیشتر در برنامه ها و سرمایه گذاری های پیش رو را می طلبد.
   
  وی در پایان یادآور شد: امروز مشکلاتی همچون فراهم نبودن زیرساخت ها ، نبود حمایت های مالی ، افزایش مالیات ، حق بیمه ، هزینه های گزاف آب ، برق ، تلفن و نیز سایر موارد از سوی هتلداران استان مطرح می شود که توافقات و مصوبات شکننده مسئولان ادوار گذشته مشکلات فعالان صنعت گردشگری بویژه هتلداری را دوچندان کرده است.
   
  افزایش ماندگاری، نیاز امروز گردشگری مازندران است
  دلاور بزرگ نیا' درجلسه هم اندیشی مدیران واحدهای اقامتی در تالاراجتماعات هتل نارنجستان نور با بیان اینکه باید زیرساخت های موردنیاز برای افزایش میزان ماندگاری گردشگران به ویژه ردشگران خارجی در این استان افزایش یابد، گفت:حضور گردشگران خارجی از کشورهای حوزه خلیج فارس در استان بویژه غرب استان نشانگر آن است که میزان استقبال به این استان بسیار چشمگیر بوده و باید امکانات نرم افزاری و سخت افزاری برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران فراهم شود تا دچار مشکل نشویم.
   
  وی  با بیان اینکه در حال حاضر نگاه دنیا به صنعت گردشگری حرفه ای است و کشور با این نگاه فاصله بسیار دارد، اظهارداشت: درحال حاضر این صنعت در سیاست های عمومی کشور تجلی پیدا نکرده است و با این اتفاق شاهد کیفیت بخشی در ارائه خدمات رفاهی، اقامتی و تفریحی گردشگران ورودی به این استان خواهیم بود.
   
  وی تاکید کرد: در شرایط کنونی باید خود را با صنعت دنیا وفق دهیم که خلاف آن منجر به عزیمت گردشگران به استان ها و کشورهای دیگر می شود.

  مدیرکل میراث فرهنگی مازندران رفتارهای سلیقه ای، اعمال قوانین سختگیرانه برای ارائه موافقت اصولی، صدورمجوز پروانه بهره برداری، تاسیس سرمایه گذاران سازنده هتل، استفاده نکردن از نیروهای ماهر، متخصص در مراکز اقامتی و استاندارد نبودن مراکز اقامتی را از جمله مشکلات هتلداران در استان معرفی کرد .

  بزرگ نیا ابراز امیدواری کرد با هم افزایی که دراین دولت ایجاد شده و گام هایی در بعد دیپلماسی برداشته شده بتدریج شاهد رفع مشکلات و بکارگیری افراد متخصص و آموزش دیده در مراکز آموزشی رشته هتلداری در این استان هستیم.
   
  ایجاد تشکل قوی راهکار برون رفت از مشکلات گردشگری
  جمشید حمزه زاده نیز در جلسه هم اندیشی واحدهای اقامتی استان مازندران بیان کرد: از یکسال اخیر تاکنون اقداماتی نظیر معافیت مالیات حدود 50 درصدی تاسیسات گردشگری ، حذف حدود 5 درصد پرداختی به شهرداری ها و نیز پرداخت تسهیلات کم بهره و درازمدت به سرمایه گذاران برای ساخت واحدهای مرکزاقامتی در شهرهای بزرگ با مدت زمانی حدود چهارسال و نیز کمتر توسعه یافته حدود شش سال انجام گرفته است .

  وی با بیان اینکه درحال حاضر هم افزایی مطلوبی با فراکسیون گردشگردی مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است، اظهارداشت: این هم افزایی با هدف رفع مشکلات و ارائه خدمات فرابخشی به صنعت جهانگردی ایجاد شده که دراین بخش مصوبات خوبی بدست آمده که برای تحقق آن نیاز به همکاری همه می باشد.

  حمزه زاده همچنین از تاسیس مجمع های هماهنگی تشکل های گردشگری خبر داد و افزود: با تاسیس چنین تشکلی تمامی سیاست های راهبردی این حوزه در استان ها نیز پیگیری خواهد شد .

  وی مساله آموزش را برای رشد کیفی خدمات در صنعت گردشگری بویژه هتلداری بسیار مهم دانست واذعان داشت : باید کمیته هایی نیز از جمله تبلیغات ، حقوقی ، شورای عالی اطلاع رسانی با هدف رونق و افزایش سهم اقتصاد از صنعت گردشگری باید ایجاد شود.

  رییس جامعه هتلداری ایران همچنین از تخصیص اعتبارات لازم از محل صندوق توسعه ملی برای استاندارد سازی نیز ساخت هتل های جدید در کشور خبرداد .

  درپایان شماری از هتلداران ، بدهی های معوق بانکی ، افزایش هزینه های آب و برق ، گاز ، تلفن ، حق بیمه ، مالیات ، فرهم نبودن زیرساخت ها ، موقتی بودن پروانه بهره برداری ،فعالیت های واحدهای استیجاری و درپی آن کاهش استقبال مسافران از مراکز اقامتی، نبود حمایت و نداشتن برنامه ریزی مناسب برای جذب گردشگران در مازندران را از جمله مشکلات موجود دراین استان برشمردند

  گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران  تگ‌ها: واحدهای اقامتی واحدهای گردشگری گردشگری و مردم توسعه گردشگری

  بازگشت
  دسته بندی: اخبار گردشگری

  مطالب مرتبط:

  • اخبار گردشگری در هفتۀ گذشته شاید به جرات بتوان از هفته گذشته به عنوان هفته ای برای مناطق نمونه گردشگری نام برد چراکه از یک سو شهرداران به سوی شهرها رفتند تا تدابیر گردشگری را اعمال کنند و از دیگر سو سرمایه گذاران مناطق
  • دومین نشست تخصصی شهرداران شهرهای نمونه گردشگری دومین نشست تخصصی شهرداران شهرهای نمونه گردشگری در حالی صبح امروز در معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث و گردشگری برگزار شد که شهرداران با ارائه گزارشاتی از محرومیت‌ها و شرایط نامناسب بودجه، از
  • تفاهم سازمان میراث با کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی مرتضی رحمانی موحد در سی و هشتمین جلسه کمیسیون گردشگری و خدمات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی که با حضور اعضا و نمایندگان اتاق های بازرگانی استان های
  • همایش گردشگری مشهد ابزاری جهت حضور پررنگ در برنامه ششم توسعه معاون گردشگری در نشست شورای سیاست گذاری همایش بین المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری، انتظار از خروجی این گردهمایی را تقویت صنعت گردشگری کشور در برنامه پنج ساله ششم خواند. به گزارش روابط
  • حمایت دولت از گردشگری - واقعیت یا شعاربه نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی:  صنعت گردشگری یک صنعت فرا بخشی است چنانکه همواره از فعالان این حوزه اعم از هتلداران، آژانسداران، بخش حمل و نقل، راهنمایان گردشگری و ... به عنوان زنجیره‌های
  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  افزودن دیدگاه
  نام:*
  ایمیل:
  متن نظر:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
   heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
   winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
   worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
   expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
   disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
   joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
   sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
   neutral_faceno_mouthinnocent
  کد را وارد کنید: *
  عکس خوانده نمی شود

  Powered by VandaCO © 2014
  Vanda Co Vanda Co