» » آماده سازی طرح جامع توسعه پایدار
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  نظر سنجی
  شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
  گردشگری فرهنگی و اجتماعی
  گردشگری ورزشی و هیجانی
  گردشگری مذهبی و زیارتی
  طبیعت گردی و اکوتوریسم

  مجید گلپایگانی پژوهشگر این طرح و دانش آموخته دانشگاه ادینبورگ با اعلام این مطلب گفت: این پژوهش کاربردی در نظر دارد به مساله مهم مدیریت انرژی، آب، پسماند و نقش مسئولیت اجتماعی شرکتی در صنعت گردشگری پایدار پرداخته و راه کارهای عملیاتی برای حل مشکلات در این حوزه را ارائه کند.

  گلپایگانی جامعه مورد مطالعه این پژوهش را هتل ها و شرکت های اقامتی و گردشگری اعلام کرد و افزود: محورهای اصلی این طرح پژوهشی کاربردی متمرکز بر مدیریت انرژی، مدیریت آب و مدیریت پسماندها و ضایعات است.
  او اظهار داشت: ارتباط این طرح پژوهشی با سند چشم انداز ایران 1404 که در آن به نقش توسعه پایدار در صنعت گردشگری اشاره شده، بسیار زیاد و در برنامه‌های پنج ساله چهارم، پنجم و ششم نیز مورد توجه جدی قرار گرفته است.
  به گفته این پژوهشگر این طرح پژوهشی کاربردی می تواند به عنوان پیش مطالعه و جزیی از سند برنامه استراتژیک و طرح جامع توسعه پایدار در صنعت گردشگری تعریف شود.
  علیرضا حسن زاده رییس پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، نیز در ارتباط با این طرح پژوهشی گفت: در سال گذشته نشست علمی و کاربردی " برنامه ششم توسعه و کاربرد سی. اس. آر در آن "برگزار و محققانی که در این زمینه تحقیق کرده اند همچون دکتر گودرزی، دکترگلپایگانی و دکترکریمی در آن به ارائه مقالات خود پرداختند.
  وی افزود: پیشنهاد جدی ما برای توجه به دو رکن توسعه کیفی میراث فرهنگی و محیط زیست توجه به سی. اس. آر در برنامه‌های توسعه است.
  حسن زاده با بیان اینکه نتایج این پژوهش کاربردی در مرحله نخست توسط پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برای برنامه ریزی کلان مورد استفاده قرار می گیردتصریح کرد: این نتایج در مرحله بعد می تواند توسط سیاستگذاران، تصمیم گیران دولتی و نمایندگان مجلس برای ارائه و تصویب برنامه و بودجه‌های پنج ساله و یکساله مورد استفاده قرار گیرد.
  او دیگر بهره بردارن از نتایج این طرح را مدیران صنعت هتلداری و اقامتگاه‌های گردشگری برای برنامه‌ریزی سازمانی دانست و گفت: گردشگران، مسافران، اساتید، دانشجویان و عموم مردم جامعه، بخش دیگر و مهمی از بهره برداران نتایج اجرای این طرح هستند.
  به گفته وی، در روش شناسی این پژوهش از مطالعات کتابخانه‌ای داخلی و بین‌المللی، مطالعات میدانی، مصاحبه همراه با تکمیل پرسشنامه و در نهایت تحلیل نتایج مطالعات کتابخانه ای و میدانی و تهیه گزارش ها استفاده خواهد شد. حسن زاده با بیان اینکه این پروژه در سه مرحله و طبق زمانبندی در 6 ماه اجرا خواهد شد یاد آور شد در حال حاضر گزارش مرحله اول پروژه ارائه شده است .

  گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران  تگ‌ها: اخبار گردشگری, خبر گردشگری, طرح جامع توسعه پایدار گردشگری, طرح توسعه پایدار گردشگری

  بازگشت
  دسته بندی: اخبار گردشگری

  مطالب مرتبط:

  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  Powered by VandaCO © 2014
  Vanda Co Vanda Co