» » توسعه گردشگری گامی در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  نظر سنجی
  شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
  گردشگری فرهنگی و اجتماعی
  گردشگری ورزشی و هیجانی
  گردشگری مذهبی و زیارتی
  طبیعت گردی و اکوتوریسم

   

   

  در حوزه گردشگری و صنایع دستی ظرفیت‌های بسیار خوبی در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود.

  وی با اشاره به اینکه سال گذشته اقدامات زیادی در راستای فضاسازی و زیباسازی محدوده‌های برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: در مجموع و بر اساس برآوردها 2 میلیارد تومان هزینه عملیات عمرانی مورد نظر در این محدوده‌ها شد.

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری نیز آسیب‌شناسی‌هایی به صورت میدانی در محدوده مورد نظر برای برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری آش ایرانی صورت گرفته است، اضافه کرد: تعریض مسیر دسترسی به گاوازنگ آغاز شده است.

  وی با اشاره به کف سازی مسیر دسترسی به محل برگزاری جشنواره سراسری آش ایرانی در شهر زنجان، یادآور شد: محلی نیز به عنوان خیابان آش خوری برای خوردن آش توسط بازدیدکنندگان از جشنواره در نظر گرفته شده است.

  رحمتی با تاکید بر استقبال بی‎نظیر از جشنواره سراسری آش ایرانی در استان زنجان، ادامه داد: در سال گذشته و در طول برگزاری این جشنواره ملی روزانه 60 هزار نفر در محل برگزاری این جشنواره حضور می‎یافتند.

  وی با بیان اینکه 24 درصد از خودروهای وارد پارکینگ شده متعلق به استان‌های دیگری بودند، افزود: با وجود اینکه حدود یک چهارم از خودروها در پارکینگ جای می‌شدند روزانه ورود 7 هزار خودرو به پارکینگ جشنواره آش در سال گذشته ثبت شده است.

  مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به انجام کارهای مطالعاتی در راستای استقبال از بازدیدکنندگان اشاره کرد و گفت: توسعه پارکینگ نیز در دستور کار است.


  گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران


  بازگشت
  دسته بندی: اخبار گردشگری

  مطالب مرتبط:

  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  Powered by VandaCO © 2014
  Vanda Co Vanda Co