» » هشتمین نمایشگاه صنایع دستی سیستان و بلوچستان افتتاح شد
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  نظر سنجی
  شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
  گردشگری فرهنگی و اجتماعی
  گردشگری ورزشی و هیجانی
  گردشگری مذهبی و زیارتی
  طبیعت گردی و اکوتوریسم

  هشتمین نمایشگاه صنایع دستی سیستان و بلوچستان افتتاح شد

   

  به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان، معاون صنایع دستی سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بیان کرد: در این نمایشگاه ۱۵۸ غرفه ایجاد شده است که ۸۰ غرفه آن مربوط به صنعتگران استان و در ۷۸ غرفه نیز صنایع دستی استان های دیگر عرضه می‌شود.

  نجاری- معاون فرمانداری زاهدان- نیز در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: هنرمندان دارای آرامشی درونی هستند و قلب بزرگی دارند که حریم کبریایست زیرا آنها می‌توانند هنر را نسل به نسل منتقل کنند.

  او ادامه داد: حدود ۱۰۷ رشته صنایع دستی در کشور وجود دارد و برای حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.وی افزود: یک صنعت ارزشمند در استان به نام سوزن دوزی وجود دارد که دربلوچستان رونق زیادی دارد و تمام مادران و دختران بلوچ با این هنر آشنایی دارند.

  معاون فرمانداری زاهدان بیان کرد: ۴۳ درصد جمعیت زاهدان در حاشیه این شهر زندگی می‌کنند. چندین کارگاه سنگ‌تراشی در اطراف این مناطق ایجاد شده که می‌تواند به اشتغالزایی مردم در این زمینه کمک خوبی کند.هشتمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی سیستان و بلوچستان از ۱۳ تا ۱۷ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی زاهدان برپاست.

   


  گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران


  بازگشت
  دسته بندی: اخبار گردشگری

  مطالب مرتبط:

  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  Powered by VandaCO © 2014
  Vanda Co Vanda Co