» » بازدید رایگان از موزه‌ها در روز جهانی گردشگری
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  نظر سنجی
  شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
  گردشگری فرهنگی و اجتماعی
  گردشگری ورزشی و هیجانی
  گردشگری مذهبی و زیارتی
  طبیعت گردی و اکوتوریسم

  بازدید رایگان از موزه‌ها در روز جهانی گردشگری

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی - فرهنگی دانشجویان ایران (istta) به نقل از ایسنا، سلطانی‌فر یادآور شد: با راه‌اندازی سایت خانه‌مسافر این اماکن تحت نظارت معاونت گردشگری قرار می‌گیرند و نحوه ارائه خدمات و امنیت این اماکن کنترل می‌شود.مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از افتتاح استودیو سفر و گردشگری در برنامه زنده رادیو ایران به تشریح برنامه‌های روز جهانی جهانگردی پرداخت و گفت: همزمان با 5 مهر برابر با روز جهانی جهانگردی در سراسر جهان برنامه‌هایی متناسب با این روز برگزار می‌شود که در همین راستا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم برنامه‌هایی با محوریت گردشگری تدارک دیده است.
  مسعود سلطانی‌فر افتتاح استودیو سفر و گردشگری را به عنوان مقدمه‌ای برای راه‌اندازی رادیو سفر دانست و تصریح کرد: مراسم گرامیداشت روز جهانی گردشگری روز شنبه 5 مهرماه با حضور دست‌اندرکاران و فعالان حوزه گردشگری کشور، بخش خصوصی و تشکل‌های مردم‌نهاد در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.
  رییس سازمان میراث فرهنگی همچنین به راه‌اندازی سایت خانه‌مسافر در روز جهانی جهانگردی اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی این سایت حرکتی مثبت برای ساماندهی اماکن شخصی است که در ایام اوج سفر با استقبال مسافران و گردشگران مواجه می‌شود، این اقدام برای نخستین بار انجام شده است و افرادی که قصد اسکان در اماکنی غیر از هتل‌ها را دارند، می‌توانند با مراجعه به این سایت از اطلاعات اماکن شخصی قابل اسکان مطلع شوند.
  سلطانی‌فر یادآور شد: با راه‌اندازی سایت خانه‌مسافر این اماکن تحت نظارت معاونت گردشگری قرار می‌گیرند و نحوه ارائه خدمات و امنیت این اماکن کنترل می‌شود.
  وی با اعلام خبر امکان بازدید رایگان موزه‌ها و کاخ‌موزه‌های سراسر کشور برای عموم مردم به مناسبت روز جهانی جهانگردی تصریح کرد: مجموعه هتل‌های شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی از تاریخ 5 تا 12 مهرماه به صورت نیم‌بها با 50 درصد تخفیف در اختیار مردم و مسافران قرار می‌گیرد.
  معاون رئیس‌جمهوری به پاکسازی نمادین 100 غار سراسر کشور به مناسبت بزرگداشت روز جهانی جهانگردی اشاره و بیان کرد: در تمامی استانها، جشنواره‌ها و مراسم‌هایی با محوریت گردشگری برگزار می‌شود.
  سلطانی‌فر در ادامه با اشاره به اینکه گردشگری در کشور ما هم طراز و هم‌جهت با گردشگری دنیا در حال رشد و توسعه است، اضافه کرد: با رویکرد مثبت دولت در تعامل با دنیا و ادبیات محترمانه دولتمردان با سایر کشورها به همراه حفظ منافع ملی، هر روز شاهد افزایش حضور گردشگران در کشور هستیم.
  رییس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: با وجود محدودیت‌ها و تحریم‌هایی که در بسیاری از موارد به صورت ظالمانه به کشور ما تحمیل شد، در یک سال گذشته شاهد رشد چشمگیر ورود گردشگران به کشور بوده‌ایم.
  وی از رشد قابل توجه در بخش گردشگری داخلی خبر داد و افزود: ساماندهی مکانی و زمانی گردشگری داخلی به طور جدی در این حوزه پیگیری می‌شود.
  معاون رییس‌جمهوری در پایان گفت: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری ایران امروز از توجیه بالایی برخوردار است و گردشگری موتور محرک خروج از رکود اقتصادی کشور است.


  گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایران  تگ‌ها: اخبار گردشگری, خبر گردشگری, خبرهای جدید گردشگری, اخبار گردشگری در ایران

  بازگشت
  دسته بندی: اخبار گردشگری

  مطالب مرتبط:

  بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
  پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
  Powered by VandaCO © 2014
  Vanda Co Vanda Co