» » همایش گردشگری مشهد ابزاری جهت حضور پررنگ در برنامه ششم توسعه
کنفرانس های مرتبط با گردشگری
مطالب برتر
  • شهر نرماشیردسته بندی: استان کرمان, 26 مهر 1397
    شهر نرماشیر نرماشیر از شهرهای استان کرمان در جنوب شرقی ایران است.جمعیت شهرستان نرماشیر بر‌اساس سرشماری سال 1390 بالغ بر 60 هزار نفر است و وسعت آن حدود یک هزار و 200 کیلو‌متر مربع ‌و دارای دو بخش مرکزی و روداب است. ‌این بخش از شمال به کویر لوت، از مشرق به شهرستان فهرج‌ از جنوب به شهرستان ریگان‌ از مغرب به
نظر سنجی
شما به کدامیک از انواع گردشگری بیشتر علاقمند هستید ؟
گردشگری فرهنگی و اجتماعی
گردشگری ورزشی و هیجانی
گردشگری مذهبی و زیارتی
طبیعت گردی و اکوتوریسم

 

 

معاون گردشگری در نشست شورای سیاست گذاری همایش بین المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری، انتظار از خروجی این گردهمایی را تقویت صنعت گردشگری کشور در برنامه پنج ساله ششم خواند. به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی موحد در دومین نشست شورای سیاست گذاری همایش بین المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری ایران که با حضور معاونین دستگاه ها، اساتید و صاحبنظران این حوزه در محل معاونت گردشگری برگزار شد؛ گفت: برگزاری همایش ها و نشست های علمی می توانند با تکیه بر تجمیع پژوهش ها و تحقیقات صورت گرفته در صنعت گردشگری ضمن نمایاندن نقاط ضعف و قدرت در ترسیم چشم انداز آینده، نیازها و اهداف پیش رو موثر واقع شوند.

وی افزود: برگزاری همایش بین المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری ایران در شهر مشهد؛ با گردهم آوردن برترین اندیشه های به روز علمی کشور و بین الملل می تواند روزنه های متعددی به سوی دانش روز، نمایاندن چالش ها، بسترهای مساعد و در نهایت تسریع توسعه صنعت گردشگری منجر شود.
رحمانی موحد با بیان اینکه گردشگری متکی بر پایه های علمی و دانش روز می تواند به عنوان ابزاری قوی در راستای تحکیم و توسعه موقعیت این صنعت در برنامه پنج ساله ششم توسعه موثر واقع شود؛ گفت: می توان با تقویت ظرفیت های برنامه پنجم  و افزودن بسترهای جدید به یاری نشست های علمی و همایش های مشابه، شاهد حضور پر رنگ این صنعت در بخش های متفاوت برنامه آینده توسعه باشیم.
معاون گردشگری با ابزار امیدواری نسبت به نتایج حاصل از برگزاری همایش مذکور گفت: بی شک می توان یاری رساندن به تدوین سند توسعه راهبری گردشگری، تحقق اهداف توسعه پایدار گردشگری، معطوف ساختن توجه مدیران ارشد اجرایی و سایر دست اندرکاران به الزامات توسعه صنعت گردشگری، واکاوای راهبردها، سیاست ها، خط مشی ها و نیز ارائه ایده های جدید که جملگی سبب تقویت حضور پر رنگ صنعت گردشگری در برنامه ششم توسعه کشور را سبب خواهد شد را از این نشست انتظار داشت.    
گفتنی است همایش بین المللی علمی – راهبردی توسعه گردشگری جمهوری اسلامی ایران با دو رویکرد چالش ها و چشم اندازها در تاریخ 26 لغایت 28 مهرماه در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی دبیرخانه www.bcit.ir مراجعه نمایند.

گردآوری و انتشار : پایگاه تخصصی گردشگری ایرانتگ‌ها: اخبار گردشگری, خبر گردشگری, خبرهای جدید گردشگری, اخبار گردشگری در ایران

بازگشت
دسته بندی: اخبار گردشگری

مطالب مرتبط:

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
Powered by VandaCO © 2014
Vanda Co Vanda Co